МВР: Пријава за насилникот кој нападна граѓанин на скопскиот маратон | Правдико

Правдико

   

МВР: Пријава за насилникот кој нападна граѓанин на скопскиот маратон

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

mvrМинистерството за внатрешни работи поднесе прекршочна пријава за физички напад против С.С.(32) кој во неделата, 8 мај, за време на одржувањето на скопскиот маратон нападнал граѓанин кој држел транспарент „Трчај како да ја носиш веста дека Грујо е во затвор!“.

Извршен е разговор со С.С. во присуство на адвокат и против него е поднесена прекршочна пријава.

Препорачуваме

Партнери на Правдико