МВР:Пронајдени стебла марихуана во Слатино | Правдико

Правдико

   

МВР:Пронајдени стебла марихуана во Слатино

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 08.10.2018 година околу 16,40 часот на нива засадена со пченка во месноста „Боре“ во атар на село Слатино-тетовско, сопственост на Б.Х.(51) од Слатино, биле пронајдени околу 50 стебла марихуана со различна големина. Пронајдените стебла биле подигнати за вештачење. По целосно документирање на случајот, против Б.Х. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Препорачуваме

Партнери на Правдико