МВР спречи диви трки на моторџии на три улици во Скопје | Правдико

Правдико

   

МВР спречи диви трки на моторџии на три улици во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата синоќа на улиците „Џон Кенеди“, „Лазо Трповски“ и „2-ра Македонска бригада“ во Скопје, спречила диви трки на мотори, соопшти МВР.

Во периодот од 22.30 часот до 01.00 часот утрово, од страна на Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје биле регистрирани 15 прекршоци за кои биле издадени 15 платни налози на прекршителите.

Двајца од учесниците немале лични документи и документи за мотоциклите и затоа биле приведени во Полициската станица Бит Пазар за понатамошна постапка.

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе продолжи со спроведување редовни контроли за спречување на организирање и учество на диви трки на мотоциклисти во Скопје.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико