МВР: Ученик делел пропаганден материјал на политичка партија | Правдико

Правдико

   

МВР: Ученик делел пропаганден материјал на политичка партија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Ученик во Крушевско делел припаганден материјал на политичка партија од опозицијата. Според полицијата, случајот бил пријавен вчера во 13,30 часот во Полициската станица Крушево.

Настанот се случил во Основното училиште „Никола Карев“ во селото Норово ученик од истото дело делел пропагандни материјали (пенкала и пластични флаери) од политичка партија. Поднесен е записник за примање пријава, а ученикот бил предупреден, велат од МВР.

Препорачуваме

Партнери на Правдико