МЗ: Се прават последни технички прилагодувања на веб-страницата за пријавување за вакцина | Правдико

Правдико

   

МЗ: Се прават последни технички прилагодувања на веб-страницата за пријавување за вакцина

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Министерството за здравство информира дека во моментов се прават последните технички прилагодувања на веб-страницата преку која граѓаните ќе можат да се пријавуваат со изразување заинтересираност за вакцинација против Ковид-19.

Оттаму додаваат дека ќе информираат повторно штом ќе се овозможи целосна функција на веб-страницата.

Инаку, од денеска е пуштена во употреба веб-страницата на која граѓаните ќе можат да се пријават за вакцинација против Ковид-19. Сајтот од утрово има проблеми, а граѓаните се жалеа дека воопшто не можеле да ја отворат страницата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико