На аеродром уапсен осуденик кој сакал да бега од земјава | Правдико

Правдико

   

На аеродром уапсен осуденик кој сакал да бега од земјава

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На аеродромот во Скопје е уапсен тетовец кој е баран за издржување затворска казна. Како што информира полицијата, вчера, во 13 часот, на граничниот премин ,,Меѓународен аеродром Скопје“, на излез од земјава по извршена пасошка контрола и проверка во оперативна евиденција било констатирано дека за Ш.А.(30) од село Копачин Дол, Тетовско, е издадено барање да се уапси. Тој бил приведен и предадено на полициски службеници од СВР Скопје, за спровод до КПУ Затвор – Тетово.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико