На граничниот премин Долно Блаце уапсен албански државјанин баран од германскиот Интерпол | Правдико

Правдико

   

На граничниот премин Долно Блаце уапсен албански државјанин баран од германскиот Интерпол

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

32-годишен државјанин на Албанија бил уапсен кога полицијата увидела дека тој е евидентиран за мерката апсење од германскиот Интерпол.

Имено, вчера, во 22.20 часот, на граничниот премин Долно Блаце, полициски службеници го лишиле од слобода Д. Х. (32) од Република Албанија затоа што, по извршените проверки, било констатирано дека евидира во службената евиденција со мерка „апси“ по барање на Интерпол Германија.

Лицето им е предадено на полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико