На граничниот премин „Долно Блаце“ уапсено лице барано од Интерпол | Правдико

Правдико

   

На граничниот премин „Долно Блаце“ уапсено лице барано од Интерпол

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 05.07.2020 во 03.20 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, при пасошка контрола, било утврдено дека У.Г.(26) од Р.Албанија во оперативната евиденција се наоѓал на листата со мерка „апси“, по барање на Интерпол од Германија. Тој бил лишен од слобода за понатамошна постапка.

Препорачуваме

Партнери на Правдико