На измама зел 348 илјади денари од штипјанка за лечење на нејзината ќерка | Правдико

Правдико

   

На измама зел 348 илјади денари од штипјанка за лечење на нејзината ќерка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против И.Ц.(44) од Штип за сторено кривично дело „измама“.

Во периодот од април до јуни минатата година во Штип во домот на Ц.К. пријавениот во повеќе наврати, барајќи парични средства за лекување на ќерката на Ц.К., од неа зел вкупно 348 500 денари.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико