На скопскиот аеродром уапсен гостиварец, баран за полов напад врз дете | Правдико

Правдико

   

На скопскиот аеродром уапсен гостиварец, баран за полов напад врз дете

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На граничниот премин „Меѓународен аеродром – Скопје“ вчера бил уапсен 69-годишен маж, кој се наоѓал на листата со мерка „апси“, по барање на Полициската станица Гостивар, за сторено кривично дело полов напад врз дете.

Се работи за Џ.С., жител на гостиварското село Чајле, кој бил предаден на полициската станица Гостивар за понатамошна постапка, соопшти МВР.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико