На скопскиот аеродром уапсен тинејџер од Бојане кој се барал со потерница | Правдико

Правдико

   

На скопскиот аеродром уапсен тинејџер од Бојане кој се барал со потерница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во попладневните часови на 15 јули на скопскиот аеродром, при влез во државава, по извршена проверка на 19-годишник од скопското село Бојане, било констатирано дека тој се наоѓал на листата со мерка „апси“ од Одделението за потраги.

Тинејџерот бил приведен и предаден на полициски службеници од полициското одделение Петровец за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико