Правдико

   

На Табановце приведен Албанец кој сакал да премине со фалсификуван пасош

© Copyright 2018 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 27.05.2018 година во 15.30 часот на Граничен премин Табановце, со комби со албанска национална ознака допатувал H.A. (45) од Република Албанија.

При пасошка контрола полициските службеници констатирале дека во исправата има вметнато страна која отстапува од оригиналот, односно дека патната исправа била фалсификувана. Лицето било приведено и во 16.15 часот било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Партнери на Правдико