На Табановце приведен бегалец по кој трагал Интерпол | Правдико

Правдико

   

На Табановце приведен бегалец по кој трагал Интерпол

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера, во 16 часот, на граничен премин Табановце, при пасошка контрола било констатирано дека З. А. (35) од Р. Албанија се наоѓал на СТОП-листата на Интерпол и за него била распишана меѓународна потерница.

Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка, соопшти полицијата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико