На Табановце приведена 22-годишна Албанка | Правдико

Правдико

   

На Табановце приведена 22-годишна Албанка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Дваесет и двегодишна Албанка била приведена на граничниот премин „Табановце” бидејќи покажала туѓ пасош.

„ Р.К.(22) од Република Албанија при проверка приложила патна исправа на име на П.С.(28) од Република Албанија. Р.К. била приведена и предадена на полициски службеници за понатамошна постапка“.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико