Правдико

   

Најава за ново европско јавно обвинителство

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Главната обвинителка на Европската унија Лаура Кодрута Ковеси денеска, како што е најавено, треба да информира во врска со формирањето на Европското јавно обвинителство. Тоа ќе биде тело на Комитетот за граѓански слободи на Европскиот парламент.

Извор: Радио слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико