Најавена средба меѓу Путин, Меркел, Порошенко и Оланд | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Најавена средба меѓу Путин, Меркел, Порошенко и Оланд

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Рускиот претседател Владимир Путин и украинскиот претседател Петро Порошенко ќе се сретнат со лидерите на Германија и Франција Ангела Меркел и Франсоа Оланд во идниот месец во Париз за решавање на конфликтот во Украина.

FD406D2B-1F90-4D34-9A2F-08896AF9111B_w308_h173

Тоа ќе биде прва нивна заедничка директна средба од средината на февруари годинава кога во Минск беше договорен прекин на огнот во источна Украина. Средбата, според руските медиуми кои се повикуваат на Елисејската палата, ќе се одржи на 2 октомври.

Претходно официјален Париз соопшти дека четворицата лидери вчера телефонски разговарале околу 90 минути. Притоа се согласиле дека прекинот на огнот меѓу украинските владини сили и проруските бунтовници се почитувал.

Извор: Радио Слободна Европа

 

Препорачуваме

Партнери на Правдико