Најдени пари при претрес во канцеларијата на Чапаровски | Правдико

Правдико

   

Најдени пари при претрес во канцеларијата на Чапаровски

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

По информативниот разговор со првиот човек на неврохирургија, Aлександар Чапаровски, според неофицијални информации извршен  е претрес во неговиот дом и неговата канцеларија. Во канцеларијата биле пронајдени 30.000 евра – велат извори од МВР за ТВ 24.

Оттаму додаваат дека се пронајдени уште 1.000 евра во канцеларијата и најверојатно станува збор за митото кое Чапаровски го побарал од таткото на 14 – годишното дете , кое требало да замине на лекување во странство, и за кое според родителите било побарано  од родителите неколку илјади евра мито за упат и стручно мислење. Истрагата се уште трае.

Извор: ТВ 24

Препорачуваме

Партнери на Правдико