Напад со нож во затворот во Скопје | Правдико

Правдико

   

Напад со нож во затворот во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вработен во Казнено-поправната установа „Затвор – Скопје“ пријавил дека околу 8 часот во полуотвореното одделение 50-годишниот Џ.М. од Скопје, кој издржува казна затвор, физички нападнал друг затвореник.

Нападнат е 35-годишниот И.П. исто така од Скопје, информираат од МВР.

Напаѓачот со нож му нанел гребнатина во десната потколеница на другиот затвореник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико