Нападнал полицаец зашто му пишал казна за брзо возење | Правдико

Правдико

   

Нападнал полицаец зашто му пишал казна за брзо возење

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Дваесет и тригодишен маж од Скопје нападнал полициски службеник откако му била изречена казна за пречекорување на брзина.

„На булеварот ‘Србија’ полициски службеници вршејќи службени задачи – радарска контрола сопреле патничко моторно возило ‘форд фиеста’ со скопски регистерски таблички управувано од А.А.(23) од Скопје. Потоа, при изрекување казна за пречекорување  брзина, истиот почнал да ги навредува и да им се заканува, а во еден момент нападнал еден полициски службеник“, соопшти МВР.

Лицето било приведено во полициската станица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико