Нападнале и ограбиле малолетници од Германија | Правдико

Правдико

   

Нападнале и ограбиле малолетници од Германија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Кривична пријава против тројца малолетници, сите од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело разбојништво.

Според МВР, на 1.4.2018 година, околу 16.45 часот, на крстосницата од булеварот Гоце Делчев и улицата Младинска во Струмица, пријавените физички нападнале двајца малолетници од Сојузна Република Германија, при што им одзеле пари.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико