Нападнат лекар на психијатриското одделение во Тетово | Правдико

Правдико

   

Нападнат лекар на психијатриското одделение во Тетово

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Лекар од тетовската клиничка болница бил нападнат од страна на лице од Боговиње.Како што информираат од МВР, настанот се случил на Психијатриското одделение.

Според пријавеното, потоа тој бил хоспитализаран во болница во Скопје. Oд полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико