Нападната полицајка во Велес | Правдико

Правдико

   

Нападната полицајка во Велес

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Две лица А.К. (35) и А.К. (34) од с. Горно Оризари, велешко, извршиле напад врз полициска службеничка од полициската станица во Велес. Нападот се случил во Велес на ул. „Илинденска“ додека полицајката, вршејќи работа од областа на сообраќајот констатирала прекршок направен од А.К. кој управувал мопед од непозната марка.

14102016134319_web_policija-1728x800_c-12140-51231

На даден знак да го запре мопедот, истиот продолжил со движење и застанал на наведената улица. Откако полициската службеничка им побарала документи, лицата почнале да ја навредуваат, ја влечеле за униформата и ја удирале.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико