Нападната судијка од Основен суд Кочани | Правдико

Правдико

   

Нападната судијка од Основен суд Кочани

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 24.08.2021 во 16.00 часот во Полициската станица Кочани, судијка во Основен суд Кочани пријавила дека при извршување службени дејствија, А.С. агресивно се однесувал и се обидел физички да ја нападне, но бил спречен од судскиот полицаец. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Препорачуваме

Партнери на Правдико