Нападнати двајца полициски службеници во Охрид | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Нападнати двајца полициски службеници во Охрид

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

policija-2На 04.07.2016 година во 01.45 часот во Охрид на ул.„Коста Абраш“ поточно во кафе бар „Ликвид“, по претходно пријавен нарушен јавен ред и мир, од страна на полициски службеници од ПС-Охрид биле забележани две лица кои биле под дејство на алкохол и истите се однесувале агресивно.

На барање на полицисиските службеници да се легитимираат лицата одбиле, а во еден момент и физички ги нападнале, по што од страна на полицисиски службеници врз лицата се употребени е средства за присилба  – физичка сила, гумена палка и врзување со лисици. Лицата се лишени од слобода и е утврдено дека се работи за М.М.(29) и М.Р.(25), двајцата од Подградец – Р.Албанија.

На полицисиските службеници им била укажана лекарска помош при што се констатирани гребаници по телото, а кај странските државјани не се констатирани повреди. Лицата се задржани во ПС-Охрид за понатамошна постапка.

Препорачуваме

Партнери на Правдико