Нападнати лица на плажа во Стар Дојран | Правдико

Правдико

   

Нападнати лица на плажа во Стар Дојран

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Нападнати четири лица на плажата во Стар Дојран. Полициската станица од Гевгелија поднесе кривична пријава против М.П. (53) од Струмица и против уште две непознати лица пради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „телесна повреда“ и „тешка телесна повреда“.

На 30.04.2017 година, околу 21.00 часот, на плажа во Стар Дојран пријавениот заедно со уште 10 до 15 непознати лица, без повод и причина физички нападнале четири лица удирајќи ги во пределот на главите и телата при што им нанеле тешки телесни повреди.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико