Напаѓачот од Колорадо Спрингс бил противник на абортусот | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Напаѓачот од Колорадо Спрингс бил противник на абортусот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

 Човекот кој го изврши нападот во Центарот за планирање на семејството во Колорадо Спрингс, бил против извршувањето на абортусите и тоа му било еден од главните мотиви за нападот.

За време на нападот во петокот вечерта загинаа три лица, а девет беа повредени..

Центар за планирање на семејството, кој нуди услуги за извршување на абортус во некои од неговите клиники во САД, соопшти дека според сведоците мотивот на напаѓачот бил неговото спротивставување на абортусот.

Полицијата, сепак, се уште официјално не го објави мотивот за нападот во кој вооруженот Роберт Луис Дир во петокот вечерта упаднал во болница во Колорадо и уби три лица, меѓу кои и еден полицаец, пред да се предаде на властите.

Центар за планирање на семејството го привлече вниманието на јавноста во јули, кога противниците на абортусот објавија тајно снимено видео, во кое, како што велат, претставници на Центарот преговараат за продажба на делови од телото на фетусот.

Препорачуваме

Партнери на Правдико