Насилно влегол во домот и со секира ги нападнал | Правдико

Правдико

   

Насилно влегол во домот и со секира ги нападнал

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера во 18:40 часот на скопската улица 376 влегол 37-годишниот А.Џ. и со секира ги нападнал сопственикот на домот и неговото семејство, информира Министерството за внатрешни работи.

– Во дворот од куќата сопственост на А.А. (52), насилно влегол А.Џ. (37) и со секира ги нападнал сопственикот, неговите ќерки С.А.(21) и А.А. (30) и неговата сопруга Х. Б. (50).

Од ударите со повреди се здобил А.А. и моментално се наоѓа во Ургентен центар Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот – информираат од МВР.

Извор: Нова Македонија

Партнери на Правдико