Наставник и ученик се степале во училиште во Ченто | Правдико

Правдико

   

Наставник и ученик се степале во училиште во Ченто

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Наставник и 15-годишен ученик се степале во училиште на улицата Фуштанска во училиштето Крсте Петков Мисирков во скопската населба Ченто.

Како што информираат од МВР настанот се случил пред два дена и го пријавил таткото на ученикот.

Според пријавеното, на физичката пресметка претходела расправија.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико