НАТО го поддржува територијалниот интегритет на сите во Европа | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

НАТО го поддржува територијалниот интегритет на сите во Европа

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека Алијансата силно ги поддржува суверенитетот и територијалниот интегритет на сите европски земји.

6346613E-EE74-4F60-B0AE-281931FB047E_w308_h173

Говорејќи во Центарот за стратегиски и меѓународни студии во Вашингтон тој изјави дека НАТО ќе работи да обезбеди соседите на Алијансата, како Грузија, Молдавија и Украина да останат стабилни и независни. „Овие земји не се тампон зона, тие се независни суверени држави. Тие имаат право да изберат нивен пат и ние ќе им помогнеме во тоа“, рече Столтенберг.

Според него, руската провокативна реторика во врска со нуклеарното оружје била многу опасна.

Извор: Радио Слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико