Навални осуден на уште 20 дена затвор | Правдико

Правдико

   

Навални осуден на уште 20 дена затвор

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Противникот на Кремљ Алексеј Навални синоќа бил осуден на уште 20 дена затвор за организирање нелегален протест, изјави неговата портпаролка Кира Јармич.

Полицијата вчера повторно го уапси Навални, веднаш по отслужувањето на 30-дневна затворска казна. Оваа казна исто така му беше изречена за одржување нелегален протест во јануари.

Извор: Радио слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико