Нема притвор за Сеад Кочан, дал гаранција од милион евра | Правдико

Правдико

   

Нема притвор за Сеад Кочан, дал гаранција од милион евра

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Судија на претходна постапка не му определи мерка притвор на осомничениот бизнисмен Сеад Кочан, во истрагата за случајот „Труст“.

Макфакс дознава дека судот определил мерка да му биде одземен пасошот, а тој понудил гаранција од еден милион евра. Ваква одлука  донесе судијката на претходна постапка Даниела Димовска, по одлуката на Врховниот суд со кој се укинаа решенијата на Кривичниот суд и на Апелација.

СЈО на оваа одлука може да поднесе приговор.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико