Непознат сторител украл пиштол на Клинички | Правдико

Правдико

   

Непознат сторител украл пиштол на Клинички

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Непознат сторител украл пиштол марка „глок 17“,  во клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Пиштолот бил сопственост на И.Х. (31). Имено, додека пријавителот седел во ходникот од болнички објект, сторителот му ја зел чантата во која бил пиштолот и била оставена на клупата, по што го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико