Неработни денови во месец август 2018 година | Правдико

Правдико

   

Неработни денови во месец август 2018 година

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Согласно со Законот за празниците на Република Македонија (Сл.весник на РМ број 21/98 и 18/07) во 2018
година неработни денови во месец август се:

За сите граѓани на РМ:

  • 02 август (четврток), Ден на Републиката.

За граѓаните од православна вероисповед:

  • 28 август (вторник), Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица).

За граѓаните од муслиманска вероисповед:

  • 21 август (вторник), Курбан Бајрам, првиот ден на Курбан Бајрам.

 

Препорачуваме

Партнери на Правдико