Неработни денови за месец август 2015 | Правдико

Правдико

   

Неработни денови за месец август 2015

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Согласно со Законот за празниците на Република Македонија (Сл.весник на РМ број 21/98 и 18/07) во 2015  година неработни денови се:

За сите граѓани на РМ

– 02 август (недела), Ден на Републиката, односно 3 август (понеделник) е неработен ден

За граѓаните од православна вероисповед

– 28 август (петок), Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица)

Препорачуваме

Партнери на Правдико