Неработни денови за месец декември 2015 | Правдико

Правдико

   

Неработни денови за месец декември 2015

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Согласно со Законот за празниците на Република Македонија (Сл.весник на РМ број 21/98 и 18/07) во декември 2015  година неработни денови се:

За сите граѓани на РМ

– 08 декември (вторник), “Св. Климент Охридски”;

За граѓаните од католичка вероисповед

– 25 декември (петок), првиот ден на Божик;

За граѓаните припадници на турската заедница во РМ

– 21 декември (понеделник), Ден на настава на турски јазик.

–ПРАВДИКО–

Препорачуваме

Партнери на Правдико