Неработни денови за месец декември 2020 година | Правдико

Правдико

   

Неработни денови за месец декември 2020 година

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Согласно со Законот за празниците на Република Македонија (Сл.весник на РМ број 21/98 и 18/07) во 2020
година неработни денови во месец декември  се:

За сите граѓани на РМ

  • 8 декември (вторник), “Св. Климент Охридски”,

За граѓаните од католичка вероисповед

  • 25 декември (петок), првиот ден на Божик.

За граѓаните припадници на турската заедница во РМ

  • 21 декември (понеделник), Ден на настава на турски јазик.

Препорачуваме

Партнери на Правдико