Нетанјаху под истрага за корупција | Правдико

Правдико

   

Нетанјаху под истрага за корупција

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Израелската полиција го испитува премиерот Бенјамин Нетанјаху, поради наводи за корупција. Ова е 12 пат, полицијата да го испитува Нетанјаху во рамки на истрагата за случајот корупција.

Утрово истражителите пристигнале во резиденцијата на премиерот во Ерусалим, додека надвор стоеле демонстранти, кои носеле големи транспаренти со фотграфија од Нетанхају, по која пишувало „министер криминалец“ и извикувале слогани барајќи правда.

Последниот пат Нетанјаху бил испрашуван во август, во рамки на истрагата за корупција во израелската компанија за телекомуникации.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико