Незадоволни верници ја окупираа ИВЗ | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Незадоволни верници ја окупираа ИВЗ

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Педесетина верници од муслиманска веросиповед, предводени од скопскиот муфтија Ибрахим Шабани, утрово, како што тврдат од ИВЗ, се обиделе насила да влезат во седиштето на Исламската верска заедница, но биле спречени во намерата, пишува „Плусинфо“.

reisi-620x330

Во моментот, голем број верници што го поддржуваат скопскиот муфтија се во дворот на ИВЗ, а меѓу нив и околу седиштето присутни се голем број полициски сили.

Во тек се разговори меѓу скопскиот муфтија и раководството на ИВЗ за решавање на конфликтот, кој беше испровоциран поради тоа што минатата недела муфтијата Шабани побара јавно извинување од реисот Сулејман Реџепи за навредите што ги упатил на верскиот собир што се одржа пред две недели  во МОБ.

Извор: Мета.мк

Препорачуваме

Партнери на Правдико