Незаконски исекле 11,25 кубни метри дрва | Правдико

Правдико

   

Незаконски исекле 11,25 кубни метри дрва

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата од Македонски Брод поднесе кривична пријава против лицата Е.Т и С.Т., на 38 и 46-годишна возраст, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело пустошење шума.

16112016133141_web_drva

Пријавените се осомничени дека исекле 11,25 кубни метри огревни дрва во атарот на селото Дворци, општина Пласница, на месноста Мали врв. Притоа тие не поседувале соодветна документација и го оштетиле ЈП „Македонски шуми“ за 78.750 денари.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико