Нов образец за пријавување на правосудниот испит | Правдико

Правдико

   

Нов образец за пријавување на правосудниот испит

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

20140618-noviot-nachin-na-polaganje-na-pravosudniot-ispit-1Министерството за правда објави нов обрзец за пријавување на правосудниот испит кој е прилагоден на новиот начин на полагање на правосудниот испит по електронски пат и со студии на случај.

Новиот образец можете да го превземете ТУКА

Препорачуваме

Партнери на Правдико