Правдико

   

Нови Сад – Полицијата заплени 25 килограми амфетамин

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата во Нови Сад заплени повеќе од 25 килограми амфетамини и го уапси М. В. (26), од областа на Бачка Петровец, осомничен за нелегална трговија со наркотични дроги, објавија денес на веб страницата на Министерството за внатрешни работи.

Амфетамин спакуван во 25 најлонски кеси, е пронајден во потрага по два изнајмени станови во Нови Сад, како и опрема за мерење, мешање и пакување дрога.

Партнери на Правдико