Ново рочиште за судењето за мобинг против судијата Панчевски | Правдико

Правдико

   

Ново рочиште за судењето за мобинг против судијата Панчевски

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во Основниот суд Скопје 2  се одржа ново рочиште против поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, кој е тужен од шефот на одделот за човечки ресурси Горан Стаменковски за мобинг.

Адвокатите и на тужителот и на тужениот денеска ги изнесоа своите докази.

Следното рочиште е закажано за 21 април.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико