Обама: Ниеден акт на изразување не оправдува насилство | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Обама: Ниеден акт на изразување не оправдува насилство

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Ставот на американскиот претседател Барак Обама по повод пукањето во Далас во неделата навечер е дека ниту еден акт на изразување не оправдува насилство, соопшти портпаролот на Белата куќа.

obama

Наведувајќи дека екстремистите се обидуваат да го искористат изразувањето кое го сметаат за навредливо како нешто што го оправдува насилството во светот, портпаролот Џош Ернест истакна дека „ниеден чин на изразување, дури и ако е навредлив, не го оправдува актот на насилство“.

Американската иницијатива за одбрана на слободата, која ја организираше изложбата на карикатури на пророкот Мухамед во Герланд во близина на Далас, понудила награда во висина од 10.000 долари за најдобра карикатура на пророкот Мухамед.

Извор: Мета.мк

Препорачуваме

Партнери на Правдико