Обдукција врз телото на Американецот што се самоуби во Охрид | Правдико

Правдико

   

Обдукција врз телото на Американецот што се самоуби во Охрид

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата вчера потврди дека Американецот што во саботата попладне падна од шести кат во зграда во центарот на Охрид, всушност, намерно си го одзел животот.

Ezero-Pestani-trpejca

Вчера беше извршена обдукција врз неговото тело, која треба да покаже под какви околности странецот го извршил самоубиството.

Странскиот државјанин имал изнајмено стан во центарот на Охрид, во зграда кај поранешната автобуска станица.

Во моментот кога го извршил самоубиството скокајќи од балконот, немало никој со него во станот, велат од полицијата.

Несреќата се случи во саботата, околу 16 часот.

Извор: Мета.мк

Препорачуваме

Партнери на Правдико