Обид за силување на малолетно девојче од виничко село | Правдико

Правдико

   

Обид за силување на малолетно девојче од виничко село

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 19.06.2018 година во 09.00 часот во Полициската станица Виница, 36-годишна жена од виничко село пријавила дека на 18.06.2018 година во периодот од 14.00 до 14.30 часот во атар на селото, додека нејзината 16 годишна ќерка ги напасувала овците, непознато лице се обидело да ја силува. Девојчето успеало да се ослободи и побегнало кон семејната куќа. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Партнери на Правдико