Објавен е извештајот на специјалното обвинителство | Правдико

Правдико

   

Објавен е извештајот на специјалното обвинителство

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

specijalno-obvinitelstvoПостапувајќи согласно членот 7 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите Јавниот обвинител кој раководи со  Јавното обвинителство – Катица Јанева денес до Собранието на Република Македонија и Советот на јавните обвинители го достави Извештајот за активностите на Јавното обвинителство за гонење на кривичните дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите за период од шест месеци ( за периодот од 15.09.2015 до 15.03.2016 ).

Исто така од обвинителството известуваат  дека од денес во функција е нова интернет страна www.jonsk.mk .

Извештајот можете да го превземете ТУКА

Препорачуваме

Партнери на Правдико