Oбука наменета за овластени геодети | Правдико

Правдико

   

Oбука наменета за овластени геодети

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Agencija za katastar na nedviznosti

Агенцијата за катастар на недвижности на Република Македонија ја организира првата обука за 2016 година, наменета зa овластените геодети, на тема:

„ФИЗИЧКА ДЕЛБА НА ГРАДЕЖНА ПАРЦЕЛА “

Обуката ќе се одржи на 25.03.2016 (петок) во просториите на Градежниот факултет (во соба 111 на Градежен факултет) – Универзитет Св.Кирил и Методиј – Скопје.

Целосното соопштение можете да го прочитате тука

Препорачуваме

Партнери на Правдико