Обука: „Одговорност на органи на управување и надзор на трговски друштва“ | Правдико

Правдико

   

Обука: „Одговорност на органи на управување и надзор на трговски друштва“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Адвокатска Комора на РМ  и Универзитетот Американ Колеџ Скопје (УАКС) Ве покануваат на бесплатна обука на тема „Одговорност на органи на управување и надзор на трговски друштва“ и коктел дружење.

Обуката ќе се одржи на 26 септември (вторник) од 12.00 часот до 14.00 часот во просториите на Универизитетот (МАПА). 

Предавачи на обуката ќе бидат проф. д-р Марко Андонов, Декан на Факултетот за правни науки при УАКС и д-р Зоран Михајловски, судија на Апелациониот суд Скопје.

Во рамки на обуката ќе биде спроведена и презентација во однос на програмите на македонски и/или англиски јазик за додипломски и постдипломски студии на  Факултетите на УАКС за кои Универзитетот овозможува попуст за членовите на АКРМ врз основа на Договорот за членство на Адвокатска комора во Деловниот совет на УАКС.

Адвокатите кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk

Препорачуваме

Партнери на Правдико