Обука за членовите 6 и 13 од Европската конценција за човекови права и слободи | Правдико

Правдико

   

Обука за членовите 6 и 13 од Европската конценција за човекови права и слободи

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advАкадемијата за судии и јавни обвинители “Павел Шатев” во соработка со Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Адвокатска комора на Република Македонија организира советување на тема “Обука за членовите 6 и 13 од Европската конценција за човекови права и слободи”.

Советувањето ќе се одржи во просториите на Академијата за судии и јавни обвинители, ламела 1, во Скопје на ден 14.09.2015 година /понеделник/ со почеток во 09,30 часот.

Сите колеги кои се заинтересирани да земат активно учество на ова советување, задолжително да се пријават во Адвокатска комора на Република Македонија на емаил: lawyermk@mba.org.mk .

Препорачуваме

Партнери на Правдико