Обука за концептот на не-дискриминација наменета за адвокати од Апелационото подрачје Скопје | Правдико

Правдико

   

Обука за концептот на не-дискриминација наменета за адвокати од Апелационото подрачје Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advАдвокатската комора на РМ во соработка со ОБСЕ и Академијата за судии и јавни обвинители од 13 до 15 јули во хотелот Милениум, Охрид организира обука на тема  „Концептот на не-дискриминација за правни практичари“ наменета за адвокатите од Апелационото подрачје Скопје.

Адвокатите кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk.

Препорачуваме

Партнери на Правдико